کاربردهای یو پی اس

دسته‌بندی: مقالات
تاریخ: ۲۹ فروردین ۱۴۰۱
بازدید: ۱۴۱
کاربردهای یو پی اس

یک منبع تغذیه اضطراری (UPS) هنگامی که منبع تغذیه اصلی از کار بیافتد یا اگر ولتاژ به سطح ناکافی کاهش یا افزایش یابد و باعث قطع شود؛ به صورت فوری، برق پشتیبان اضطراری را فراهم می‌کند. UPS به تجهیزات الکتریکی اجازه می‌دهد تا برای مدت کوتاهی به کار خود ادامه دهند. به طوری که با ارائه زمان کار اضافی تا ۱۵ دقیقه یا بیشتر (بسته به اندازه باتری)، به درستی خاموش شوند. در این مطلب می‌خواهیم در مورد کاربردهای یو پی اس صحبت کنیم. اگر می‌خواهید در این باره چیزی بدانید، تا انتها همراه الکبازار باشید.

UPS چیست؟

UPS چیست؟

منابع برق اضطراری برای استفاده در تعداد زیادی از صنایع به کار گرفته می‌شوند که برق پشتیبان را در هنگام قطع برق ارائه می‌دهند. کاربرد یو پی اس به این صورت است که می‌تواند از مراکز داده، ماشین آلات عامل، سیستم روشنایی، سیستم‌های فناوری اطلاعات و تجهیزات الکتریکی با اطمینان از ارائه منبع تغذیه برای جلوگیری از عواقب شدیدی که ممکن است در اثر خاموشی ایجاد شود، محافظت کند.

کاربردهای یو پی اس

از متداول‌ترین کاربردهای یو پی اس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

حفاظت از برق UPS برای کسب و کار شما

از مشاغل کوچک گرفته تا عملیات در مقیاس بزرگ، منبع تغذیه بدون وقفه می‌تواند هدف مهمی را ایفا کند. وقتی برق قطع می‌شود، می‌تواند مشکلات عمده‌ای برای تجهیزات و بهره‌وری شما ایجاد کند.

منبع الکتریسیته می‌تواند تغییر کند یا افزایش یابد تا جایی که برق شما قطع شود یا به سطوح ناکافی ولتاژ کاهش یابد. به این معنی که همه چیز خاموش می‌شود. برای جلوگیری از تاثیر مخربی که می‌تواند بر کسب و کار شما داشته باشد، محافظت در برابر مشکلات قطعی با منبع تغذیه اضطراری منطقی و تجاری است.

کاربردهای یو پی اس در تجهیزات و ماشین آلات

کاربردهای یو پی اس را می‌توان در ماشین آلات و تجهیزات به وضوح دید. سیستم‌های یو پی اس نقش‌ محوری را در طیف وسیعی از بخش‌ها در حفظ ماشین آلات و تجهیزات ایفا می‌کنند. یو پی اس‌های صنعتی را می‌توان در کارخانه‌ها استفاده کرد تا اطمینان حاصل شود که تولید و عملکرد ماشین می‌تواند بدون وقفه ادامه یابد. یا زمان کافی برای خاموش شدن ایمن تجهیزات در طول زمانی که یو پی اس در اختیار می‌گیرد و قدرت پشتیبان طولانی مدت دارد.

کاربردهای یو پی اس در پزشکی

کاربردهای یو پی اس در بخش پزشکی نیز حیاتی است. جایی که تامین برق تجهیزات بیمارستانی می‌تواند به معنای واقعی کلمه تفاوت بین مرگ و زندگی باشد. دستگاه‌هایی که برای جان بیماران برای ادامه حیات در بیمارستان استفاده می‌شوند از یو پی اس استفاده می‌کنند.

در دنیای مدرن، مراکز داده، مخابرات و سیستم‌های کامپیوتری بسیار مهم هستند و به شدت به منبع تغذیه وابسته هستند. بنابراین UPS نقش کلیدی در عملکرد آن‌ها ایفا می‌کند، سرورها و رایانه‌ها را روشن نگه می‌دارد. فهرست کاربرد UPS ادامه دارد و تقریبا در هر صنعتی که فکرش را بکنید می‌توان نمونه‌هایی از آن‌ها را یافت. UPS را می‌توان در طیف وسیعی از صنایع استفاده کرد.

انواع سیستم های یو پی اس

انواع سیستم های یو پی اس

یو پی اس انواع مختلفی دارد که متداول‌ترین آن‌ها عبارتند از:

Standby یا آفلاین

ساده‌ترین و مقرون به صرفه‌ترین سیستم یو پی اس Standby یا آفلاین است. کاربرد UPS آفلاین، عموما برای تجهیزات الکترونیکی اولیه مانند لوازم الکترونیکی مصرفی و سیستم‌های امنیتی است که برای استفاده در یک دفتر کوچک یا خانه ایده آل است.

سیستم‌های UPS در حالت آماده‌باش از برق ذخیره‌شده باتری در هنگام قطع یا زمانی که سطح ولتاژ پایین می‌آید یا افزایش می‌یابد استفاده می‌کنند. سیستم‌های آماده به کار که به عنوان یک یو پی اس سطح ابتدایی در نظر گرفته می‌شوند، از شما و تجهیزات شما محافظت می‌کنند و این باتری ضروری را به شما می‌دهند.

UPS تعاملی خطی

Line-interactive یک UPS سطح متوسط است که هم در حالت آنلاین و هم در حالت آفلاین از شما محافظت می‌کند. این نوع منبع تغذیه بدون وقفه می‌تواند بدون تغییر به ذخیره‌های مبتنی بر باتری، برق را تصحیح کند.

یک UPS تعاملی خطی حاوی یک ترانسفورماتور خودکار است که ولتاژ بیش از حد یا کمتر از آن را تنظیم می‌کند. می‌توان از آن برای لوازم الکترونیکی مصرفی، تجهیزات شبکه و سرورهای سطح ابتدایی استفاده کرد.

این نوع یو پی اس تعاملی است؛ زیرا به طور خودکار کلیدهای برق مختلف را روی ترانسفورماتور خودکار انتخاب می‌کند و می‌تواند با اصلاح هرگونه نوسانات برق و مدیریت سطوح جریان در هنگام قطع یا افزایش برق، ذخایر محدود باتری را به حداکثر برساند.

منبع تغذیه بدون وقفه آنلاین

یو پی اس‌های آنلاین به دلیل تجهیزاتی که دارند، معمولا گران‌تر هستند، اما راه حلی عالی برای تجهیزات الکتریکی حیاتی ارائه می‌دهند. این نوع منبع تغذیه، نه تنها می‌تواند از شما در برابر قطع برق محافظت کند، بلکه سطح برق تحویل داده شده به تجهیزات شما را نیز تنظیم می‌کند.

منابع تغذیه بدون وقفه تضمین می‌کنند که سیستم‌های فناوری اطلاعات، مراکز داده یا دستگاه‌های الکترونیکی شما همچنان به کار خود ادامه می‌دهند و سخت‌افزار IT روشن می‌ماند حتی زمانی که برق تامین ‌شده از شبکه کافی نباشد. نوسانات برق از هرگونه آسیب به تجهیزات الکتریکی در هنگام نوسانات برق ناشی از سطوح ولتاژ بالا جلوگیری می‌کند که سپس به طور ناگهانی از بین می‌روند.

روشن شدن یا نقص منبع تغذیه می‌تواند باعث انفجار انرژی و افزایش ولتاژ شود که می‌تواند باعث گرم شدن بیش از حد تجهیزات شما شود، چیزی که یک یو پی اس می‌تواند از آن جلوگیری کند!

برای آشنایی بیشتر درباره انواع یو پی اس می توانید مقاله کامل مربوط به این موضوع را مطالعه کنید.

منبع تغذیه اضطراری

منبع تغذیه اضطراری

منبع تغذیه بدون وقفه آنلاین، برای تبدیل برق AC به DC و سپس بازگشت به AC با زمان انتقال صفر، برای حفاظت از تجهیزات ضروری فناوری اطلاعات و سرور، مراکز داده، سیستم‌های مخابراتی و تجهیزات الکتریکی درجه یک ایده‌آل است. اگر قطع برق اتفاق بیافتد، باتری‌ها که همیشه به اینورتر متصل هستند، منبع تغذیه را ثابت نگه می‌دارند و هیچ وقفه‌ای ایجاد نمی‌کنند.

سخن پایانی

همان‌طور که گفته شد، کاربرد UPS این است که از شما و تجهیزاتتان مراقبت می‌کنند، بنابراین وقتی برق قطع شد، می‌توانید به کار خود ادامه دهید، اما همچنین تضمین می‌کنند که داده‌های شما محافظت می‌شود. یو پی اس، به این دلیل که در بسیاری از تجهیزات استفاده می‌شود؛ قطعه مهمی است؛ بنابراین شما باید اطمینان حاصل کنید که به بهترین شکل ممکن کار کند و در زمان خرابی حتما تعویض به اقدام آن نمایید.

برای خرید یو پی اس و مشاهده انواع آن می توانید از فروشگاه الکبازار دیدن کنید.

به این مطلب امتیاز بدهید!
برچسب‌ها:

علی جعفری

دیدگاه‌ها

تمامی حقوق این سایت متعلق به فروشگاه الکبازار می باشد.
Copyright © 2019 - 2022 Elecbazar